Pioneers in the industry, we offer 21 x 31 cm ss chopping board, 32 x 21 cm ss chopping boards, 40 x 30 cm ss chopping board, 21 x 31 cm stainless steel chopping board, stainless steel chopping cutting metal board and stainless steel chopping cutting board (41x31cm, 1 mm thickness, ss202 grade) from India.
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Size | 32 x 21 cm |
| Board Size | 250×200 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matt |
| With Handle | Yes |
| Material | Plastic |
| Edge Type | Rounded |
| With Juice Groove | No |
| With Anti Skid Base | No |
| Application | Home Kitchen |
| Country of Origin | Made in India |
| Grade | Steel 202 |
| Materials | steel |
| Brand | RUSHIL WERE |
Minimum order quantity: 80 Piece
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Size | 32 x 21 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Matrial | Stainless Steel |
| Brand | RUSHIL WERE |
| Application | HouseHold |
₹ 215 / Piece Get Latest Price
| Grade | SS 202 |
| Size | 40 x 30 cm |
| Board Material | Stainless Steel |
| Board Size | 40 x 30 cm |
| Thickness | 1 mm |
| Board Thickness | 1 mm |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matt |
| Board Grade | Food Grade |
| Board Color | White |
| With Handle | No |
| With Juice Groove | No |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | HouseHold |
| Materials | Stainless Steel |
| Brand | RUSHIL WERE |
| Dimentation | 41 x 31 cm |
Minimum order quantity: 80 Piece
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Grade | SS 202 |
| Size | 21 x 31 cm |
| Board Size | 250×200 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Surface Finish | Matt |
| With Handle | Yes |
| Shape | Rectangle |
| Matrial | Stainless Steel |
| Brand | Trimurti Enterprise |
| Usage | Kitchen Accessories |
Minimum order quantity: 80 Piece
21 x 31 cm Stainless Steel Chopping Board – 5 Key Features:
Made from high-quality food-grade stainless steel for long-lasting durability
Rust-proof and corrosion-resistant, ideal for both wet and dry food prep
Smooth, non-porous surface prevents bacterial buildup and is easy to clean
Knife-friendly design maintains blade sharpness while resisting deep scratches
Compact 21 x 31 cm size suitable for daily kitchen use and easy storage
₹ 115 / Piece Get Latest Price
| Size | 32 x 21 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material' | Stainless steel |
| Brand | Rushilwere |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 80 Piece
₹ 245 / Piece Get Latest Price
| Grade | SS 202 |
| Board Size | 400×300 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Matt |
| With Handle | No |
| Edge Type | Rounded |
| With Anti Skid Base | Yes |
| Application | Home Kitchen, Restaurant |
Minimum order quantity: 80 Piece
Dhiren Khatrani (Owner)
Trimurti Enterprise
2nd Floor Opp M P Park RMC Shoping Centre, Divya Park Street No 1, Trimurti Enterprise, Mavadi Main, Road, Udyog Nagar, Mavdi Fire Bridgade
Rajkot - 360004, Gujarat, India