Offering you a complete choice of products which include stainless steel cloth drying stand and portable cloth drying stand.
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Rack Type | Movable Rack |
| Steel Grade | SS 202 |
| Material | Stainless Steel |
| Style | 3-Tier |
| Load Capacity | Upto 50 kg |
| Stand Type | Foldable |
| Pipe Diameter | 19 mm |
| Finish | Mirror Finish |
| Number Of Rack | 3 Layer |
| Body Material | Stainless Steel |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 7 KG |
| Is It Foldable | Foldable |
| Is It Portable | Portable |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Home |
Minimum order quantity: 30 Piece
₹ 2100 / Piece Get Latest Price
| Stand Type | Foldable Floor |
| Material | Stainless Steel |
| Style | 3-Tier |
| Load Capacity | 21–40 kg |
| Number Of Rods | Above 30 Rods |
| Foldability | Foldable |
| With Wheels | Yes |
| Number Of Rack | 2 and 3 |
| Body Material | Stainless Steel |
| Shape | Butterfly |
| Color | Silver |
| Brand | Rushilwere |
| Is It Foldable | Foldable |
| Is It Portable | Portable |
| Usage/Application | Cloth drying |
| Country of Origin | Made in India |
Dhiren Khatrani (Owner)
Trimurti Enterprise
2nd Floor Opp M P Park RMC Shoping Centre, Divya Park Street No 1, Trimurti Enterprise, Mavadi Main, Road, Udyog Nagar, Mavdi Fire Bridgade
Rajkot - 360004, Gujarat, India