Manufacturer of a wide range of products which include plastic vegetable cutter 12 in 1 nicer dicer, plastic quick chopper, 31x41 cm ss chopping board, 25x35cm ss chopping board, modular kitchen drawer and plastic household containers.
₹ 195 / Piece Get Latest Price
| Operation | Manual |
| Product Type | Multi-Purpose Cutter / Slicer Set |
| Capacity | 1000 mL |
| Color | Green |
| Dishwasher Safe | yes |
| Electric | No |
| Model Name/Number | 12 in 1 Nicer Dicer |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| Blade Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 48 Piece
₹ 65 / Piece Get Latest Price
| Operation Type | Pull Cord |
| Capacity | 500 mL |
| Number of Blades | 3 |
| Brand | RUSHIL WERE |
| Type | Manual |
| Color | Green |
| Features | Non-Slip Base |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Plastic |
| Body Material | ABS Plastic |
₹ 215 / Piece Get Latest Price
| Size | 40 x 30 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless steel |
| Brand | Rushilwere |
| Color | Silver |
₹ 155 / Piece Get Latest Price
| Size | 25 x 35 cm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Rushilwere |
| Color | Silver |
| Material | Stainless steel |
Minimum order quantity: 60 Piece
Trimurti Enterprise - Manufacturer of all type of Kitchenware Items like cloth drying stand,chopping board, mobile stand,palstic container etc...since 2001 in Rajkot, Gujarat
₹ 280 / Piece Get Latest Price
| No of Drawers | 3 Drawer |
| Material | Plastic |
| No. of Drawers | 3 Drawers |
| Surface Finishing | Natural |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Colour | Brown |
| Wheel Type | With Wheels |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 65 / Set Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Shape | Square |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Food Storage, School and Office Supplies, Household Organization |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 144 Set
Dhiren Khatrani (Owner)
Trimurti Enterprise
2nd Floor Opp M P Park RMC Shoping Centre, Divya Park Street No 1, Trimurti Enterprise, Mavadi Main, Road, Udyog Nagar, Mavdi Fire Bridgade
Rajkot - 360004, Gujarat, India